KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyrer 5005588
*
nr 500 5588
Gravyrer
2 st, (1 med skadat glas), Frankrike, ca 25x27
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 16:42:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 22:11:11
1
200 kr
10/12 11:07:27
2
150 kr
10/12 11:08:09
2
Vinnande bud
- Tema
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik gravyrer
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Gravyrer
nr 500 5588
Gravyrer
2 st, (1 med skadat glas), Frankrike, ca 25x27
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 22:11:11 | 1 | 200 kr |
10/12 11:07:27 | 2 | 150 kr |
10/12 11:08:09 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik gravyrer
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36